Wakacje we Włoszech – jakie drogi

5
(1)
Być może dopiero mamy zamiar wybrać się na swoje wakacje, więc teraz myślimy o tym, dokąd powinniśmy się udać. Celem naszej wycieczki mogą być np. Włochy, które nie leżą wcale daleko od naszego kraju, a skupiają w sobie mnóstwo cennych zabytków, pięknych miast i malowniczych terenów. Być może więc zechcemy tam się udać i od razu pomyślimy o tym, w jaki sposób moglibyśmy się tam dostać. Jeśli mamy własny samochód, możemy właśnie nim dojechać do Włoch. Zapoznajmy się po prostu z drogami tego kraju już teraz.

Na co będziemy więc mogli natrafić we Włoszech? Na pewno na autostrady, które przecież pojawiają się w każdym państwie, nawet i naszym. To drogi szybkiego ruchu, dlatego z nich skorzystamy wtedy, gdy będziemy chcieli jak najbardziej skrócić czas swojej podróży. Pamiętajmy jednak, że autostrady nie są zbyt malownicze, dlatego jeżdżąc po nich, raczej nie zachwycimy się okolicznymi widokami. Jeśli więc mamy zamiar je podziwiać nawet ze swojego auta, udajmy się od razu na drogi krajowe. Nazywa się je potocznie SS, więc każda droga oznaczona tym znakiem z jakimś numerem jest drogą krajową. Oczywiście na niej nie będziemy mogli jeździć aż tak szybko jak na autostradzie, jednak i tak wyciągniemy w miarę wysokie prędkości, więc to nie powinien być dla nas problem. Drogi krajowe mają za to inną zaletę, a jest nią ich wspaniała malowniczość. Jeśli raz się po nich przejedziemy, na pewno już nie powrócimy do włoskich autostrad. Podróżując po nich, przy okazji zaczniemy podziwiać piękne widoki i różne zabytkowe okolice. Upieczemy więc dwie pieczenie na jednym ogniu – dojedziemy do celu i odpoczniemy wśród wspaniałych krajobrazów.

Czasem lepiej więc zrezygnować z jazdy szybkiej na rzecz jazdy przyjemnej. Wybierając swoją trasę we Włoszech, nie kierujmy się tylko tym, po jakich drogach można jeździć najszybciej. W końcu nie to jest najważniejsze, a nawet czas podróży możemy wykorzystać na zwiedzanie i podziwianie nowego kraju. Tym sposobem nasza podróż stanie się naprawdę bardzo wartościowa.

Jak oceniasz artykuł?

5 / 5. 1

Dodaj komentarz