Kubańska wycieczka

Idealna pora

Listopad jest idealnym miesiącem, aby wyjechać na Kubę. Kończy się pora deszczowa i zaczyna prawdziwy raj. Co wyróżnia Kubę? Zdecydowanie mieszkańcy, który są bardzo przyjaźnie nastawieni na turystów. Może to wynikać, ze względu na to, że to właśnie turyści są jedynym źródłem utrzymania Kuby.

Taniec i miłość
 Jest to wyspa tańca i miłości, to właśnie ją charakteryzuje. Tańcem, który jest tutaj popularny i tańczą go wszyscy mieszkańcy jest salsa. Można tutaj znaleźć wiele osób, które chętnie go nas nauczą. Jest to idealne miejsce na podróż poślubną i przedślubną, jeżeli komuś zależy na nauce tańca.

Najpiękniejsze wyspy

Kuba słynie ze swoich pięknych i zadbanych wysp. Najpiękniejszą wyspą jest na Varadero, która zajmuje trzecie miejsce pod względem najbardziej atrakcyjnych plaż na świecie. Z pewnością dla Kubańczyków jest to ogromne wyróżnienie. Jednak, jeżeli turyści chcą poznać Kubę z pewnością nie mogę zostać przy samym Varadero, ponieważ to właśnie na Hawanie możemy poznać prawdziwe życie kubańczyków.

Tutejsze życie

Jak wiemy na Kubie panuje bieda. Ich zarobi to średnio 30 dolarów miesięcznie. Żyją bardzo skromnie i oszczędnie. Ich jedynym źródłem dochodu są najczęściej turyści. Dzieci uczą się w szkołach, do 16 roku życia wszyscy mają obowiązek darmowej edukacji. Wiele kubańskich rodzin dorabia jak tylko może, często można wejść do ich mieszkań i kupić kawę lub obiad przygotowany przez domowników. Mężczyźni najczęściej jeżdżą taxówkami – starymi samochodami, najczęściej kabrioletami. Jest to prawdziwa atrakcja dla turystów. Koszt takiego przejazdu to mniej więcej 15-20 peso. Ważną rzeczą jest dogadywanie stawek przed przejazdem. Należy dokładnie dogadać się z kubańczykiem na cenę przejazdu i upewnić się, że jest to cena za wszystkie osoby. Niestety tutejsi mieszkańcy często próbują wyciągnąć jak najwięcej pieniędzy od turystów.

Kubańskie przysmaki

Tutaj niestety jest wielkie rozczarowanie. Jedzenie na Kubie nie należy do najlepszych. Można nawet powiedzieć, że jest niesmaczne. Ich głównym daniem jest kurczak lub wołowina podana z ryżem i fasolą. Kubańczycy uwielbiają cukier i sól. Dania są słone, a napoje i desery bardzo słodkie. Mieszkańcy słodzą nawet soki. Do jednego litrowego kartonu potrafią dodać 10 łyżeczek cukru. Desery również są bardzo słodkie i nie nadają się do jedzenia. Ryby – to z pewnością największy atut tej wyspy. Są świeże i smaczne. Do najpopularniejszych dań należą: krewetki i homar.

Rum i cygaro

Tutejszymi przysmakami są rum i cygaro. Będąc na Kubie z pewnością trzeba tego spróbować. Wszystkie drinki wykonywane są na bazie rumu, a mieszkańcy od rana palą cygara. To dla nich już tradycja. Najczęstszym rumem jest oczywiście – Havana Club. Co ciekawe, rum jest tańszy i łatwiej dostępny od wody gazowanej.

Sklepy

Chodząc po tutejszych sklepach przypominają się czasy komuny. Większość marketów jest na kartki, a sklepy, które dostępne są dla turystów posiadają bardzo ograniczony asortyment. Wśród produktów, które możemy znaleźć na półkach są: olej, mleko, napój przypominający colę oraz mrożone parówki.