Gdzie na ferie w Polsce

Wiele osób kompletnie nie ma pojęcia, gdzie warto pojechać na urlop zimowy w Polsce. Jesteśmy narodem, który zazwyczaj woli wygrzewać się przy kominku, pod kocykiem lub w jakimś kurorcie zagranicą. Jednak należy pamiętać, że mamy tutaj miejsca, które są niezwykle atrakcyjne i klimatyczne. Jednym z nich jest oczywiście Zakopane. Nie ma drugiego miejsca, które tak chętnie w tym okresie przyciągałoby turystów. Wśród atrakcji, które możemy tutaj spotkać należą: jazda na nartach, jazda na snowboardzie, kuligi, zorganizowane ogniska, imprezy góralskie, skutery śnieżne. Oczywiście dla osób bardziej aktywnych są również baseny, które mają wiele atrakcji dla najmłodszych (zjeżdżalnię, płytsze baseny, instruktorów pływania). Ciekawą atrakcją są również baseny termalne o właściwościach leczniczych. Kąpiel w takiej wodzie może bardzo pozytywnie wpłynąć na stan naszego zdrowia.  Dla mnie najbardziej atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu w górach jest oczywiście jazda na stoku. Dla osób, które nie potrafią zjeżdżać jest kadra specjalistów, która za opłatą udzieli dodatkowych lekcji. Uwielbiam góralskie jedzenia, nic tak nie smakuje jak – kwaśnica, placki ziemniaczane ze śmietaną, oscypki no i oczywiście żeberka. Są to zdecydowanie przysmaki tutejszego regionu. Górale nie mogą w tym okresie narzekać na brak turystów. Często brakuje dla nich pokoi. Jednak turyści mogą zameldować się również w: Białce Tatrzańskiej, Murzasichle, Poroninie oraz Chochołowie. Wieczorami można się wybrać na spacer po Krupówkach, na których znajdziemy mnóstwo straganów, na których zakupić można: pamiątki, dekoracje, przysmaki regionalne, takie jak: miody, żurawinę, oscypki.

Dla osób, które kochają morze również jest alternatywa. Warto pooddychać jodem, którego w zimę jest więcej. Można wybrać się na spacer, skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych dla turystów. Mogą to być: muzea, galerie, wystawy itp. Jest to idealnie miejsce, do którego możemy uciec przed smogiem. Wschody słońca są późno, zachody wcześnie. Jest cisza i spokój. Widoki są przepiękne. Zimą można również znaleźć bursztyny, które są najatrakcyjniejszą pamiątką z wyjazdu. Jeżeli jedziemy z dzieckiem, możemy wybrać się z nim na sanki. Ścieżki są odśnieżone, więc nawet mamy z najmłodszymi pociechami mogą znaleźć tutaj relaks i odpoczynek spacerując z wózkiem. Co ciekawe, zimą ceny nad morzem są zdecydowanie tańsze – więc tym bardziej jest to idealna okazja do skorzystania z tej oferty. Znajduje się tutaj również wiele basenów, do których również można udać się z najmłodszymi.

Białowieża jest kolejnym regionem, który również warto odwiedzić. Tereny puszczy są dzikie, lasy wyjątkowe ze względu na swoją naturalność oraz bujność. Puszcza Białowieska to królestwo żubra, a zimą zwierzęta te jest znacznie łatwiej wytropić dzięki śladom na śniegu. Można tutaj również zorganizować kulig lub wypożyczyć narty biegowe. Jest to bardzo aktywna i przyjemna forma wypoczynku.